Výměna autoskel

Provádíme výměnu předních, bočních i zadních autoskel na všech osobních a dodávkových vozidlech. Nabízíme ta nejkvalitnější skla. Montáž skel se provádí buď vsazením do gumy nebo vlepením do karoserie vozu.
 

AUTOSKLA DO GUMY

První fází je odstrojení automobilu tak, aby byl dostatečný přístup do otvoru pro nové autosklo. Druhou fází je demontáž autoskla do gumy, tím se rozumí odstranění těsnící gumy, přesahující přes okraj určený k fixaci autoskla. Tato práce se provádí vždy z interiéru vozidla. Po odstranění poškozeného autoskla je třeba celou část očistit od nečistot a rzi. Třetí fází je instalace gumy po obvodu autoskla do drážky v gumě k tomu určené. Poslední fáze je takto připravená guma a autosklo k přetažení gumy. 
Vsazování skla do gumy-tato metoda je v dnešní době obvyklá zejména u automobilů staršího data výroby a nejvíce je k vidění u tuzemských vozů škoda, felicia a favorit. U této montáže je práce rychlejší a cena podstatně nižší. 
 

LEPENÍ AUTOSKLA

Nejčastější opravou autoskla v této době je lepení přímo na rám vozidla. Tuto technologii využívají automobilové koncerny již při samotné výrobě vozů. 
 

Postup při lepení autoskla:

Před samotnou výměnou se části vozu v okolí čelního skla zakryjí ochrannými pomůckami, aby nedošlo k poškození nebo k znečištění. Dále se odstraní všechny součástky přiléhající ke sklu, jako jsou stěrače, krycí lišty a ostatní prvky kolem předního skla. Pak se sklo vyřízne pomocí vyřezávací struny, která se protáhne lepidlem. Šetrnými tahy se sklo opatrně a bezpečně oddělí od karoserie a pomocí sklenářských přísavek je vyjmuto z rámu. Zbytky lepidla se odstraní vhodným nástrojem z rámu a tento rám se důkladně vyčistí od různých nečistot. Tam kde lepidlo chybí a nebo došlo k poškození laku se přetře rychloschnoucí barvou ve stejném odstínu vozidla. Pokud se oběví rez, je třeba postižené místo dostatečně obrousit až na kov a ošetřit přípravky zabraňující dalšímu rezivění. Celý obvod skla se důkladně odmastí a ošetří naleptávačem, který se používá pro lepší přilnavost a ochranu proti UV záření. Po zaschnutí tohoto přípravku se nanese vrstva kvalitního originálního lepidla. Za pomocí přísavek se sklo usadí na spodní hranu rámu a pomalu se přiklápí na horní část. Po správném usazení skla se opatrně po celém obvodu přimačkává aby dobře přilnulo ke karoserii. V poslední fázi se sklo z vnitří strany zkontroluje a odstraní se případné drobné nedostatky. Během zasychání lepidla se uklidí interiér vozu,palubní deska a vyčistí se nové sklo. Po zaschnutí lepidla se opět nainstalují veškeré komponenty, které byly před výměnou odstraněny. 
 
 
Nejčastější opravou v oboru autoskel je pro nás v této době výměna autoskla lepením přímo na karoserii vozidla. Výměna čelního skla u osobního automobilu není až tak časově náročná a při použití běžných přípravků a lepidel zůstává nejdelší částí opravy  VYTVRZENÍ LEPIDLA. Výměna autoskla u osobních vozů různých značek trvá přibližně 5 hodin.Při výměně čelního skla nám samotná příprava, demontáž poškozeného autoskla a montáž nového skla s finálním dostrojením a vyčištěním auta trvá cca 3 hodiny. po dokonalém vytvrzení lepidla je auto připraveno k předání majiteli.

Digitalizace VHS na DVD | Skenování diapozitivů, Skenování negativů |