Karosářské práce

V našem autoservise SHAKE v Morkovicích provádíme opravy karoserií všech typů osobních a dodávkových automobilů. Poskytujeme servis pro vozidla všech značek. Ať už se jedná o značky vozů Opel, BMW, Mercedes, Toyota, Seat, Ford, Škoda nejsou vyjimkou. U všech značek dokážeme vždy vyjít vstříc a udělat vše co je v našich silách abychom dostali karoserii do původního stavu.

Provádíme také kompletní opravy havarovaných vozů, opravu karoserií před provedením STK. Rovnání karoserií a rovnání deformovaných plechů karoserií hydraulickými rozpínáky po autonehodách.

Odstranění malých a velkých boulí. Oprava výřezů a náhrada dílů.

Kompletní výměna jednotlivých dílů karoserie a opravy výřezů vystřižením. Náhradou poškozené části plechu karoserie. Výměna dílů karoserie pokud je prorostlá rzí,nebo výměna celých částí karoserie jako jsou prahy, lemy, blatníky. 

Nezdílnou součástí karosářských prací jsou další potřebné materiály například:speciální tmely, lepidla, ochranné vosky. Tyto produkty jsou od vysoce kvalitních dodavatelů. Další nezbytně nutné vybavení jsou hydraulické rozpínáky a kvalitní svařovací technika.

Pracujeme jen z kvalitními originálními díly, ale na přání zákazníka můžeme poskytnout díly i neoriginální. 

 

Kdy je výměna karoserii zakázana

 • Pokud jde o výměnu karoserie která už byla použita na jiném vozidle
 • Pokud dojde k odstranění té části karoserie, na které výrobce umístil identifikační číslo vozidla VIN
 • Pokud je tohle číslo nečitelné a pokud ho není možno určit. Vyjimkou může být jen povolení státního dopravního úřadu, který již dopředu nerozhodl o novém přidělení náhradního identifikačního čísla VIN.
 

Nástřik podvozků a dutin

Provádíme kompletní antikorózní nástřik všech vozidel a značek. Ochranný nástřik provádíme kvalitními a odskoušenými přípravky s vysokým antikorózním účinkem. Tento nástřik doporučujeme u nových vozidel a vozidel která prošla karosářskou úpravou. Tento antikorózní nástřik podvozku a karoserie je vhodné provádět od jara do podzimu.Je vhodné tento nástřik jednou ročně překontrolovat a popřípadě obnovit. Kvalitní antikorózní nástřik prodlouží životnost karoserie vašeho vozidla o několik let. 

 

Pracovní postup

1. Podvozek na ošetřévaném vozidle se důkladně omyje tlakovou vodou a nechá se vyschnout.

2. Povrch vozidla se zakryje folií proti nečistotám.

3. Demontují se kola a nadkolí.

4. Krycí páskou se zalepí svorkovnice, elektroinstalace, senzory ABS a pryžové části podvozku automobilu.

5. Dočistí zbylá místa nečistot tlakovým vzduchem.

6. Případná zkorodovaná místa se ošetří přípravkem proti korozi.

7. Dále se provedou dálší ochranné nástřiky podvozku s dostatečným množstvím materiálu.

8. Po zaschnutí se zpět namontují plastová nadkolí a kola.

9. Dle závažnosti jsou zděleny zákazníkovi informace o stavu podvozku jeho vozidla.

            (Koroze brzdového potrubí, kontrola brzdičů a třmenů atd...)

Vzhledem k technologickému postupu- odstrojení, mytí, sušení, použití odrezovačů, nástřik, schnutí a nastrojení, trvá provedení ochranného nástřiku 2-3 dny.Pokud si zákazník podvozek umyje dopředu sám je možno tuto dobu zkrátit o 1 den. 

 

 

Vyvoskování dutin

Kompletní voskování dutin pro ochranu před korozí u všech osobních a dodávkových automobilů. Vysoce kvalitní vosky si zachovávají elasticitu při teplotách -20°C až +60°C. Tyto vosky mají kapilární vlastnosti, infiltruji vlhkost a zabraňují šíření již vzniklé koroze karoserie. Tímto procesem opět prodloužíte životnost karoserie vašeho vozidla o několik let. 

 

Laky a lakování

Zajišťujeme lakování menších i větších dílů. Opravy laku a roztřiky autolaku. Nástřiky spodků a dutin-kompletní ochrana proti korozi podvozku.

Kompletní renovace veteránů.

Máte doma veterána?
Potřebuje menší či větší opravu?

Obraťte se proto na nás a my vám odborně vyměníme či zrenovujeme díly vašeho vozu. Vyrobíme plechové  a také kovové díly podle návrhů nebo fotografií. Opravíme, zrestaurujeme nebo kompletně zhotovíme veškeré části karoserie podle vzoru. Zkušeností našich mechaniků a karosářů zaručují dobrou kvalitu renovace.

 

 PODVOZKY 

Pro zlepšení jízdní stability vašeho auta vám zde nabízíme a provádíme kompletní úpravu podvozkových komponentů a zlepšení jízdních vlastností vašeho vozu. Tyto práce provádíme pro tisíce různých typů vozidel. 

- sportovní pružiny, tlumiče a kompletní podvozky

- výškově stavitelné podvozky pro běžný silniční provoz i na závodní okruh

- sportovní stabilizátory pro zvýšení stability vozu v zatáčkách

- rozšiřovací podložky pro zvětšení rozchodu kol a zlepšení vzhledu vozidla

- sportovní tuhé silenbloky a mnoho dalšího

Úprava podvozku je nevyhnutelným krokem každého správného tuning nadšence. Určité sety tuning podvozku umožňují plynulé nastavení výšky od 20 do 120 mm. Jednotlivé sety tuning podvozku jednak zvyšují agresivní vacing vzhled vašeho vozu a hlavně má velký vliv na ovladatelnost a odezvu řízení, stabilitu v zatáčkách bez zbytečného snižování vašeho pohodlí. Všechny sety které by jste si u nás objednali jsou certifikovány v nejvyšší možné normě jakosti. 

Karosářské práce

 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce
 • Karosářské práce

Digitalizace VHS na DVD | Skenování diapozitivů, Skenování negativů |